26-27 Aralık Yârenler Başkent Ankara’da

    Sandıklı yarenleri ,Atatürk’ ün Ankara’ya gelişinin 103. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen kutlamalara davet edildi. Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin her sene 27 Aralıkta gerçekleştirdikleri etkinliğe bu yıl ilk defa  Çankırı , Simav ve Sandıklı  Yarenleri de davet edildiler. 

    26 Aralık Pazartesi Cebeci 50.yıl Parkında SİN SİN ateşi yakma törenine katıldık. Aynı günün akşamı Ankara konağında bütün gurupların katılımıyla geç saatlere kadar orta oyunları ve halk oyunları gösterileri yapıldı.27 Aralık Salı günü sabah 10.00 da Ankara valisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere devlet erkanının katılımıyla  Anıtkabir’de çelenk koyma merasimi gerçekleştirildi.

    Öğleden sonra Atatürk’ ün Ankara’ ya ilk giriş yaptığı yer olan Dikmen sırtlarındaki törene katıldık. Aynı gün saat 15.00 te Ankara garında başlayıp, Ulus Atatürk heykeli önünde sona eren kortej yürüyüşünde yerimizi aldık. Akşam Atatürk Kültür Merkezi salonunda yine devlet erkanının huzurunda , yaklaşık 5000 kişilik bir seyirci kitlesine Kılıç Kalkan oyunumuzu sergileyerek Başkent Ankara’da böylesine anlamlı bir günde Sandıklı’ mızı en iyi bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşadık.

    Katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e teşekkürler. İki gün boyunca harika bir ev sahipliği yap Ankara Kulübü Derneği yöneticileri de her türlü övgüyü hak ediyor. Onlara da teşekkürler.